يکشنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٧
رشته های مهندسی
مکانيک پيشرفته مواد مرکب

قیمت : 380,000  ریال

مکانيک پيشرفته مواد مرکب

و عناصر سازه ای

به نام ایزد

از دیرباز همواره بشر به دنبال بهبود مواد مورد استفاده خود بوده است. یکی از موادی که در دهه های اخیر پا به زنگی انسانها گذاشته و جای خود را به خوبی باز کرده است مواد مرکب می باشد. ترکیب دو یا چند ماده با یکدیگر به طوری که به صورت شیمیائی مجزا و غیر محلول در یکدیگر بوده و بازده و خواص سازه­ای این ترکیب نسبت به هریک از اجزاء تشکیل دهنده آن به تنهایی ، در موقعیت برتری قرار بگیرد را ماده مرکب می­نامند. قدیمی ترین مثال از مواد مرکب مربوط به افزودن کاه به گل جهت تقویت گل و ساخت آجری مقاوم جهت استفاده در بناها بوده است . قدمت این کار به ۴۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد.

در حال حاضر علیرغم جوان بودن این صنعت در کشورمان، اکثر روشهای تولید پیشرفته همانند روش پیچش الیاف ، روش SMC و روش قالب بسته برای تولیدات مختلفی همانند لوله، قطعات خودرو و پره توربین بادی و را شامل می­شود و توسعه این صنعت نیازمند تلاش جدی متخصصان ، اندیشمندان و مسئولان در بسترهای مرتبط با این صنعت می باشد. از آنجا که کمبود منبعی مناسب جهت تشریح مباحث مکانیک مواد مرکب از سطح مقدماتی تا پیشرفته احساس می شد بر آن شدیم تا به منظور بهره مندی کافی حوزه­های دانشگاهی و صنعتی به ترجمه کتابی جامع و گویا در این زمینه بپردازیم. لذا مطالعه این کتاب را به علاقه مندان و متخصصین این مبحث توصیه می نماییم.

کتاب حاضر ترجمه ویرایش سوم از نوشته والری وی. واسیلیف (پروفسور مکانیک سازه دانشگاه علوم مسکو، روسیه) و یوگنی وی. موروزوف (پروفسور مهندسی مکانیک دانشگاه نیو ساوت ولز کانبرا، استرالیا) می باشد که سعی بر آن شده است که تا حد ممکن با استفاده از واژگان فارسی مفهوم علمی مطالب نیز از دست نرود.

این کتاب با توجه به حجم بالای مطالب آن خالی از نقص نمی باشد. لذا بسیار متشکر خواهیم بود اگر دانش پژوهان، دانشجویان و کلیه خوانندگان این کتاب ما را از نقطه نظرات و تذکرات علمی خویش آگاه فرمایند تا در چاپهای بعدی مد نظر قرار گیرند.

احمد قاسمی قلعه بهمن

امیر کامیاب

بهار 96

 

 

 

 

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 187054
 بازدید امروز : 59
 کل بازدید : 592692
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0/1563
تقویم
Copyright  © 2014 press.semnan.ac.ir.semnan.ac.ir . All rights reserved