يکشنبه ٠٦ خرداد ١٣٩٧
رشته های مهندسی
فولادسازی

قیمت : 180,000  ریال

فولادسازی

دکتر حسن کوهستانی- دکتر اسماعیل عمادالدین

 

پیشگفتار مترجمین

 

وَ أَنزَلنَا الحَديدَ فيهِ بَأسٌ شَديدٌ وَ مَنافِعُ لِلنّاسِ (آیه 25 سوره حدید)

و آهن را كه در آن نيرويى شديد است و منافعى براى مردم دارد فرو آورديم.

 

از آنجاییکه آهن و فولاد از مهمترین تولیدات کشورهای صنعتی جهان به شمار می­رود آشنایی به فرآیندها و اصول تولید فولاد ضروری به نظر می­رسد. سال­ها بود که نیاز به یک کتاب جامع و مفید در زمینه فولادسازی برای استفاده در دانشگاه­ها و صنایع احساس می­شد.

در این زمینه تعداد کتاب­های اندکی ترجمه و تألیف شده است و بیشتر آنها با جزئیات زیاد به بخش خاصی از فرآیندها و اصول فولادسازی اختصاص داده شده است. لذا با این پیش زمینه، مترجمین کتاب به فکر ترجمه کتابی در زمینه فولادسازی افتادند. در میان منابع تألیف شده در این حوزه به نظر رسید که کتاب حاضر یکی از کامل­ترین و مفیدترین مأخذها باشد. از اینرو بر آن شدیم تا با ترجمه آن، دانشجویان رشته مهندسی مواد و متالورژی در مقاطع مختلف و نیز صاحبان صنایع و اهل فن در صنعت فولادسازی و صنایع مربوطه از مطالب آن بهره­مند شوند.

در ترجمه سعی نموده­ایم که مطالب کتاب بدون کم و کاست برگردانده شود و نکته­ای مورد غفلت واقع نگردد. البته مؤلف از تجربیات و کارهای پژوهشی خود و همکارانش بخصوص کارهای تحقیقاتی در دانشگاه­ها و صنایع کشور هند نیز استفاده نموده است بنابراین ممکن است داده­های برخی از جداول و یا شکل­های مراجع براساس واحدهای استاندارد نباشد و یا اینکه مربوط به شرایط و صنایع مورد استفاده در کشور هند باشد که به دلیل اقتباس از مراجع تغییری در آنها ایجاد نشده است.

امید است که مطالب این کتاب برای دانشجویان، پژوهشگران و صنعتگران آهن و فولاد مناسب و مفید واقع شود. البته هیچ کاری بدون ایراد نبوده و نقص­هایی ممکن است در کتاب وجود داشته باشد لذا انتظار می­رود همکاران محترم دانشگاهی و دانش پژوهان ارجمند به دیده لطف به کتاب نگرند و مترجمان را از نظرات سنجیده و ارزشمند خود آگاه سازند.

در انتها بر خود لازم می­دانیم از تمامی دست اندرکاران دانشگاه سمنان بویژه حوزه معاونت پژوهشی و ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر هنربخش رئوف و انتشارات دانشگاه سمنان که در تهیه این اثر ما را یاری نمودند صمیمانه تشکر نماییم.

 

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 187051
 بازدید امروز : 54
 کل بازدید : 592687
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0/1250
تقویم
Copyright  © 2014 press.semnan.ac.ir.semnan.ac.ir . All rights reserved