يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧
رشته های علوم پایه
آزمایشگاه فیزیک پایه 1

قیمت : 80,000  ریال

آزمایشگاه فیزیک پایه 1
ویژه رشته های علوم پایه و مهندسی

معصومه فائز - مهناز نیرومند

  

پیشگفتار

 

هدف آموزش علوم، شناسایی پدیده های طبیعی و کشف قوانین حاکم بر طبیعت و بکار گرفتن این قوانین به منظور رفاه انسانهاست. این شناخت، با مشاهده و آزمایش دقیق پدیده ها و یافتن روابط بین پدیده ها و عواملی که در به وجود آوردن آنها موثرند، حاصل می­شود. برای این امر پژوهشگر ناچار است که پدیده های طبیعی را بازسازی و آنچه را که مورد نظر است مشاهده کند. اینجاست که نقش آزمایش در علوم آشکار می­شود.

کتاب حاضر مطابق سر فصل­های آزمایشگاه فیزیک پایه یک برای دانشجویان رشته­های مهندسی و علوم پایه تدوین شده است. آزمایش­ها در تطابق با درس تئوری فیزیک پایه یک، به دو موضوع فیزیک مکانیک و فیزیک حرارت اختصاص یافته است. این کتاب، با زبانی ساده روش انجام آزمایش را توضیح داده است و برای اینکه دانشجویان را از مراجعه به کتب و منابع مختلف درسی بی­نیاز سازد، تئوری آزمایشها، در حد لزوم به صورت مقدمه آزمایش، ذکر شده است. با این اعتقاد که اولین تعلیم آزمایشگاهی، بر مبنای اندازه­گیری و دقت در اندازه­گیری و شناخت منابع خطا در حین اجرای آزمایش، استوار است، فصل روش­های محاسبه خطا و آشنایی با وسایل اندازه­گیری  به دستور کار آزمایشگاه افزوده شده است.

سخن آخر این که هدف ما در نگارش این کتاب آشنا نمودن دانشجو با کاربرد دانسته­های تئوری و تحقیق در مورد مفاهیم و اصول و قوانین پایه در دروس فیزیک پایه یک بوده است. آنچه مسلم است هیچ کاری بدون عیب و نقص نیست، بنابراین از هر گونه پیشنهاد اصلاحی توسط همکاران و دانشجویان محترم استقبال و پیشاپیش تشکر می­کنیم. امید است که این دستور کار برای کلیه دانشجویان دانشکده­های علوم و مهندسی بخصوص دانشجویان دانشگاه سمنان مفید واقع شود.

  
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 59916
 بازدید امروز : 96
 کل بازدید : 601946
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0.1563
تقویم
Copyright  © 2018 press.semnan.ac.ir.semnan.ac.ir . All rights reserved