يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧
رشته های دامپزشکی
آناتومی مقایسه ای دام های اهلی (دستگاه ها)

قیمت : 200,000  ریال

آناتومی مقایسه­ای دام­های اهلی

(دستگاه­ها)

دکتر محمد حسن یوسفی دکتر بابک رسولی


به نام خدا

 

به نام او که هستی بخش جان هاست. به نام او که انسان را به عنوان اشرف مخلوقات آفرید و به او فطرت و تفکر داد. به او فطرت داد تا هدف اصلی آفرینش را گم نکند و به او تفکر داد تا راه رسیدن به هدف و متعالی شدن را پیدا کرده و با تلاش و کوشش به اهداف متعالی نائل شود. به نام او که هیچ گاه انسان را تنها نگذاشت و در طول تاریخ برای هدایت او انبیا و برگزیدگانی را فرستاد تا انسان ها در مسیر هدایت قرار گیرند. بنا بر این فرآیند آموزش از همان ابتدا مطرح و روز به روز جدی تر شده و انسان از دیرباز نیازمند آموزش و تشنه ی آموختن بوده است. در سایه­ی همین فعل و انفعال بوده است که امروزه انسان زوایای پنهانی از راز های خلقت را کشف نموده و به سوالات متعددی پاسخ داده است. انسان امروزی گستره­ی دانش را به شاخه­های متعددی تقسیم نموده و برای هر یک، اقدام به کشف روش­های علم آموزی نموده است. امروزه به انسان ثابت شده است که دانش تنها سرمایه­ی تمام نشدنی جوامع بشری است و با داشتن آن، رشد و شکوفایی و قدرت نصیب جامعه و انسان­ها خواهد شد و پیشرفت­های مختلف امروزی قطعاً به دنبال دانش مقدماتی است که انسان در گذشته کسب کرده است. پیشرفت­های پزشکی چشمگیری که نصیب انسان شده است حاصل تلاش دانشمندان، و ابداع الفبای مخصوص به علوم پزشکی توسط آنان است. یافته­های علم دامپزشکی نیز سهم چشم گیری در پیشرفت های پزشکی داشته است که نقش علم آناتومی و تشریح نیز در این میان قابل توجه می باشد. تشریح الفبای دانش پزشکی و دامپزشکی است که می بایست به خوبی فرا گرفته شود و برای درک خوب نیازمند منابع و امکانات مناسب می باشد. کتاب پیش رو نمونه­ی کوچکی از تلاش گسترده­ی دانشمندان تشریح دامپزشکی در ایران می باشد. تلاش کرده­ایم تا موضوعات و نکات مرتبط با زبانی ساده به همراه تصاویری گویا برای دانشجویان دامپزشکی ارائه شود. این کتاب نیز همانند تمامی آثار بشری اشکالاتی دارد که نیازمند نقطه نظرات و راهنمایی تمامی اساتید، دانشجویان و خوانندگان است.

این نوشته را ابتدا به روح تمام شهیدان، بالاخص برادر شهیدم (( محمد علی یوسفی )) که جانشان را فدای دین و کشورشان نموده اند، پدر و مادرم که علی رغم تمام سختی ها، فرصت تحصیل را به تمامی فرزندان خود دادند، همسرم که آرامش مورد نیاز بنده را فراهم نمودند، فرزندانم که آینده سازان این کشور و نظام می باشند، اساتید بزرگوارم ((جناب آقای دکتر گیلان پور )) و ((جناب آقای دکتر رادمهر)) که داشته­هایم مرهون زحمات آن­هاست و در پایان به تمام دوستان و دانشجویان علم دامپزشکی تقدیم می نمایم.

لازم می دانم از تلاش­های همکار عزیزم آقای دکتر بابک رسولی و آقای علی اکبریان که پشتکار قابل توجهی برای به ثمر نشستن این اثر به خرج داده­اند نهایت تشکر را داشته باشم.

 

دکتر محمد حسن یوسفی

استادیار دانشکده­ی دامپزشکی سمنان

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 46711
 بازدید امروز : 44
 کل بازدید : 601894
 بازدیدکنندگان آنلاين : 5
 زمان بازدید : 0.1719
تقویم
Copyright  © 2018 press.semnan.ac.ir.semnan.ac.ir . All rights reserved