يکشنبه ٠٣ تير ١٣٩٧
رشته های دامپزشکی
درمان دارویی بیماری های عفونی در سگ و گربه

قیمت : 350,000  ریال

درمان دارویی بیماری های عفونی در سگ و گربه

مقدمه ای بر ترجمه کتاب

 

در میان منابع موجود دامپزشکی، کتاب ((درمان دارویی بیماری های عفونی در سگ و گربه)) از امتیازات خاصی برخوردار است که از آن جمله می توان به بیان جنبه های پایه پیشگیری و درمان، طبقه بندی مناسب مطالب و عناوین، نگاه متقارن و متعادل به هر دو جنبه پایه ای و بالینی فارماکولوژی نام برد. هدف این کتاب بیان اصول ساده و واضح برخورد با موارد بیماری های عفونی برای دانشجویان و دامپزشکان بالینی است. این کتاب به منزله یک راهنما برای هر فردی است که قصد دارد از داروها در دام های کوچک استفاده کند.

کتاب "Drug therapy for infectious diseases of the dog and cat " که ترجمه فارسی آن با عنوان درمان دارویی بیماری های عفونی در سگ و گربه پیش روی شما قرار دارد توسط دکتر Valerie J. Wiebe رئیس بخش داروسازی بیمارستان دامپزشکی دیویس در دانشگاه کالیفرنیا، آمریکا، در سال 2015 در راستای همسو نمودن فارماکولوژی پایه و بالینی به نگارش در آمده است. نویسنده کتاب خود را در 7 فصل به نگارش در آورده است شامل: (1) اصول فارماکولوژی (2) درمان تجربی بر مبنای نتایج تشخیصی (3) درمان عفونت های مشخص شده (4) آنتی بیوتیک ها (5) داروهای ضد قارچ (6) داروهای ضد انگل و (7) داروهای ضد ویروس. هر فصل شامل بخش های مختلف می باشد. این کتاب برای استفاده در کلینیک ها و سایر محیط هایی که نیاز به تعریف مختصر از یک موضوع در یک فرصت کوتاه بوده، طراحی شده است.

جمعی از عزیزان در مراحل مختلف آماده کردن کتاب با مترجمان همکاری صمیمانه ای داشتند. از جناب آقای مهندس حمیدرضا مولایی مدیر مسئول محترم انتشارات دانشگاه سمنان که با صبوری و شکیبایی خود امکان چاپ کتاب را فراهم نمودند، جناب آقای مهندس مصطفی رئوفی کارشناس محترم پژوهش دانشگاه برای پیگیری های مجدانه اشان، آقای اسماعیل شجاعی مسئول مرکز چاپ و نشر دانشگاه سمنان به خاطر تلاش دلسوزانه ایشان و آقای قاسم جعفری ورکی بابت صفحه آرایی دقیق و طراحی جلد نیز تشکر می نمایم. عده ای از دانشجویان در تایپ کتاب با مترجمین همکاری صمیمانه داشته اند که بر خود فرض می دانم از زحمات آنان قدردانی کنم: خانم دکتر زهرا دارابی زاده، خانم فاطمه یوسف زاده. آرزوی توفیق ایشان را دارم.

امید است که فراگیری مطالب این کتاب توسط دانشجویان دامپزشکی و مطالعه آن توسط کلینیسین های محترم کشور سهم موثری در اعتلای سطح دانش علمی و ارتقای خدمات دامپزشکی در کشورمان داشته باشد. مترجمان پذیرای هر گونه نظر، پیشنهاد و انتقاد خواهند بود تا در صورت چاپ آتی کتاب، رهنمودها مورد توجه قرار گرفته و حاصل آن کتابی ارزشمند برای همه باشد.

دکتر سعیده نعیمی

سمنان- مرداد ماه سال 1395

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 46727
 بازدید امروز : 82
 کل بازدید : 601932
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 0.1406
تقویم
Copyright  © 2018 press.semnan.ac.ir.semnan.ac.ir . All rights reserved