دوشنبه ٠٤ تير ١٣٩٧
رشته های کویر شناسی و گردشگری
محافظت از يخبندان در كشاورزي جلد ١

قیمت : 220,000  ریال

 دوره دو جلدي ٢٢٠٠٠٠ ريال
 

مقدمه مترجم

شاید اگر  این کتاب را نمی یافتم، خود اقدام به نوشتن کتابی می کردم که در آن در مورد تمام جوانب یخ بندان و سرمازدگی کشاورزی گفته شود. به جرات می توان گفت دراین کتاب که توسط دو نفر از صاحب نظران و کارشناسان یخ بندان در کشاورزی نوشته شده است، تقریبا هر آنچه که لازم است که یک کشاورز یا مهندس کشاورزی در مورد یخ بندان بداند، از اول تا آخر بیان شده است و می تواند به عنوان مرجعی کامل مورد استفاده علاقه مندان قرارگیرد. این کتاب در سال 2005 از سوی سازمان خوارو بار کشاورزی جهانی (FAO) به زبان انگلیسی چاپ گردید. در سال 2010 نیز ترجمه آن به زبان اسپانیولی منتشر گردید. زبان فارسی نیز سومین زبانی است که این کتاب چاپ  می شود. برگردان و چاپ این کتاب به زبان فارسی و با مجوز و حمایت این سازمان صورت گرفته است.

  این کتاب در دو جلد منتشر می شود. در جلد اول مفاهیم اصلی و تئوری های مربوطه و نیز روش های محفاظت از یخ بندان ارایه میشود. در جلد دوم نیز پیش بینی و تحلیل های اقتصادی به فاصله ای اندک ارایه خواهد شد که شامل  لوح فشرده ای حاوی نرم افزار مربوط به محاسبات اقتصادی یخ بندان و روش های محافظت نیز می باشد.امید است که این اثر پاسخگوی نیاز علاقه مندان و کشاورزان قرار گیرد و بتوانند با توجه به مطالب گفته شده در آن خسارت یخ بندان در محصولات خود را کاسته و افزایش تولید و درآمد ملی را در پی داشته باشند.

لازم به ذکر است که خروجی برنامه های کاربردی در تعدادی از فصول کتاب به عنوان نمونه ارایه شده است. از آنجایی که این جداول و نمودار ها خروجی های نرم افزار می باشد در برخی از آنها اعداد خوانا نمی باشند. اصل تمامی این جداول و نمودار ها در برنامه های کاربردی اکسل در داخل لوح فشرده موجود می باشند و در متن کتاب صرفا برای نمونه آورده شده اند.سعی شده است در انجام ترجمه نهایت دقت و حفظ مطالب کتاب صورت گیرد. با وجود این احتمال اشتباه در این برگردان هر چند کم وجود دارد از خوانندگان ارجمند تقاضا می شود در صورت وجود هر گونه اشکال یا نا مفهومی در جملات مراتب را جهت اصلاح در چاپ های بعدی به اینجانب اطلاع دهند. پیشاپیش تشکر می کنم.

دکتر محمد رحیمی، استادیار دانشگاه سمنان، بهار 1391

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 22547
 بازدید امروز : 153
 کل بازدید : 602293
 بازدیدکنندگان آنلاين : 9
 زمان بازدید : 0.2031
تقویم
Copyright  © 2018 press.semnan.ac.ir.semnan.ac.ir . All rights reserved