دوشنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٧
رشته های کویر شناسی
احیا کردن خاک

قیمت : 150,000  ریال

احیا کردن خاک

دکتر حمید خیرالدین

  

تمجید از کتاب احیا کردن خاک 

صدها هزار کشاورز  خرده مالک در بسیاری از کشورها از کود سبز/ محصولات پوششی استفاده می کنند و آنها را آزمایش و پخش می کنند. بنابراین استفاده از کودهای شیمیایی با بهبود پایداری سیستم های تولید محصول کاهش می یابد. کتاب احیا کردن خاک با استفاده از این تکنولوژی ها برای تغذیه ی افرادی که عدم امنیت غذایی دارند تاثیری قوی در بهبود امنیت غذایی دارد. رونالد بانچ بطور بی نظیری نشان می دهد که چگونه کود سبز/ محصولات پوششی به بهترین نحو می توانند برای دستیابی به این اهداف مورد استفاده قرار گیرند.                                               

المر لوپز رادریگز[1]

وزیر امور کشاورزی

دولت گواتمالا

 رونالد بانچ نتوانست کتاب خود که  در مورد کود سبز / محصولات پوششی است را در زمان بهتری منتشرکند. دهه های آزمایش و تجربه توسط کشاورزان، متخصصان و دانشمندان به طور کاربردی و به وضوح ارائه شده است .این اثر نه تنها برای امنیت غذایی جهانی کمکی ضروری می کند بلکه برای استقلال غذایی دو ملیارد نفر خرده مالک که بخش عمده ای ازغذای جهان را تولید می کنند نیز کمکی ضروری می کند.                 

 دکتر اریک هلت گیمنز[2]                                                                

مدیر اجرایی موسسه سیاست مواد غذایی و توسعه                                            

کتاب رونالد بانچ دهه هایی از تجربه ها و آزمایشات مزرعه ای غنی در کشورهای سراسر جهان را در اختیار ما قرار می دهد، در جایی که میلیون ها کشاورز به مفهوم اقدام جمعی معنایی واقعی بخشیده اند. کشاورزان این کار را با کشت شمار زیادی از محصولات در رابطه ای سودمند و هوشمند با تنوع عظیمی از گیاهان کود سبز/ محصولات پوششی انجام می دهند.این گیاهان شگفت انگیز همزمان با تقویت بازده محصول ، حفظ رطوبت خاک و کاهش کار کشاورزان خاک را غنی می سازند. در حال حاضر این استراتژی کشاورزی محور به لطف مشاهدات دقیق ، تجزیه تحلیل های نظام مند و تفکر انتقادی رونالد بانچ برای کسانی که  مطالب این کتاب را میخوانند، قبول می کنند و آنها را به کار می برند در دسترس می باشند.این استراتژی خلأ عظیم موجود در کتابهای منتشر شده ی راجع به نحوه ی بیش ترین استفاده از زمین،کار و آب برای فراهم کردن نیازهای غذایی در روشهای پایدار را پر می کند.

 دکتر نورمن اپهاف[3]

استاد کشاورزی بین المللی و دولتی

دانشگاه کرنل

این کتاب کتابی به موقع و بسیار ارزشمند از طرف یکی از کارشناسان مهم جهان در مورد کود سبز/ محصولات پوششی می باشد.این کتاب به وضوح نوشته شده و هم کاربردی و هم تحلیلی است. و در کل با عکسهایی از شمار زیادی از اکو سیستمهای کشاورزی در سراسر جهان توضیح داده شده است و بسیار نیز پیشنهاد شده است.                                                                                     

  دکتر جولز پرتی [4] 

  مؤلف  کتاب اصلاح کشاورزی دانشگاه اسکس                                                                          

                                          

-       این کتاب همان کتابی است که ما منتظر آن بوده ایم.کتاب احیا کردن خاک دوره ی یادگیری و تجربه های زیاد را خلاصه و فشرده می کند، منبع شگفت انگیز دانش و اطلاعات درباره ی یک حیطه ی فراموش شده و حیاتی از گنجینه ای عظیم و بالقوه برای کشاورزان خرده پا درسراسر جهان و کسانی که با آنها کار می کنند می باشد.

تنها رونالد بانچ با طول عمر یادگیری  و تجربه جهانی بی نظیر خود توانسته است در رابطه با این موضوع کتاب احیا کردن خاک را بنویسد. این کتاب بایستی تاثیری اساسی داشته باشد، انتخاب کشاورزان را گسترش دهد و تولید پایدار آنها را تقویت کند. این کتاب کتابی کاربردی، قابل دسترس و  همه جانبه در تنوع شگفت انگیزی ازاکوسیستم ها ی کشاورزی جهانی می باشد. امیدوارم که این کتاب به طور وسیعی به چندین زبان قابل دسترس باشد و بسیار مورد استفاده قرار گیرد.

دکتر رابرت چامبرز[5]

موسسه تحقیقات پیشرفته دانشگاه سا سکس


 

 

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 22127
 بازدید امروز : 62
 کل بازدید : 591279
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 0/2031
تقویم
Copyright  © 2014 press.semnan.ac.ir.semnan.ac.ir . All rights reserved