دوشنبه ٠٤ تير ١٣٩٧
رشته های علوم انسانی
مهار فساد؛ تجارب و راهبردها

قیمت : 170,000  ریال

مهار فساد؛ تجارب و راهبردها

پیشگفتار

سالم سازی نظام اداری و پیراستن آن از انواع بی‏شمار تخلفاتی که در متن سازمان‏ها و در تعامل با جامعه رخ میدهد، مقوله‏ایست که همه جوامع، به ویژه در سال‏های اخیر نسبت به آن حساس شده و هر یک از کشورها به مناسبت نوع فساد اداری و میزان شیوع آن و با توجه به منابع و امکاناتی که در اختیار دارند، راهبردهای خاصی جهت مقابله با آن و بالا بردن سطح سلامت اداری خود تدوین و اجرا نموده‏اند.

اما این موضوع در کشور ما، به دلیل محوریت ارزش‏ها و نوع آرمان‏هایی که برای خود ترسیم نموده است از جایگاه خاصی برخوردار بوده و همواره تلاش شده است تا از طرق مختلف، مسیر ارتقای سلامت اداری پیموده شود. در این راستا و بنا به اهمیت موضوع، مقام معظم رهبری در فرمانی که در اردیبهشت سال 1380 صادر فرمودند، رؤسای قوای سه گانه را مکلف به تشکیل ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نمودند. در ادامۀ اقدامات سازماندهی شده جهت مبارزه با فساد، این مقوله به‏عنوان یکی از برنامه‏های تحول در نظام اداری و در قالب سیاست‏های کلی نظام اداری مطرح و در سال 89 از سوی مقام معظم رهبری به کلیه دستگاه‏های اجرایی ابلاغ گردید.

با توجه به این حقیقت که بهترین راه برای مقابله با بیماری‏ها و آفات، کسب آگاهی و شناخت کامل آنها از ابعاد گوناگون می‏باشد، مجموعۀ حاضر با هدف افزایش سطح دانش و بینش مخاطبان نسبت به فساد اداری تدوین گرديده و می‏تواند به‏عنوان مبنایی جهت برنامه‏ریزی و تدوین راهبردهای کنترل فساد اداری مورد استفادۀ قانون گذاران، سياستگذاران و برنامه ريزان قرار گیرد

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 140897
 بازدید امروز : 128
 کل بازدید : 602268
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.1406
تقویم
Copyright  © 2018 press.semnan.ac.ir.semnan.ac.ir . All rights reserved