دوشنبه ٠٤ تير ١٣٩٧
رشته های هنر
ثبت و حفاظت از میراث صنعتی ایرلند یک راهنمای مقدماتی

قیمت : 220,000  ریال

ثبت و حفاظت از میراث صنعتی ایرلند

یک راهنمای مقدماتی

مترجم:

مرتضی فرح‌بخش

معرفی ایرلند (مترجم)

ایرلند جزیره‌ای در شمال غرب قاره اروپا است که قسمت شمالی آن را بانام ایرلند شمالی و بخش جنوبی به نام جمهوری ایرلند یا «ایرلند جنوبی» شناخته می‌شود. این دو بخش دارای مرز مشترک زمینی هستند.

. ایرلند به ایرلندی( Éire) و به انگلیسی(Ireland) بانام قدیم هیبرنی به انگلیسی (Hibernie) خوانده می‌شود که پایتخت آن دوبلین[1] ، به‌عنوان یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای   کشور جمهوری ایرلند است و در حدود پنج‌ششم از مساحت جزیره را تشکیل می‌دهد. « ایرلند شمالی» بخشی ازپادشاهی متحده بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی[2] ( انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی ) است. همچنین در غرب ایرلند، اقیانوس اطلس، در شرق دریای ایرلند و در جنوب و جنوب غربی دریای کلتی[3] و کانال سن جورج[4] قرار دارد.

جزیره ایرلند از ۴ استان اولستر[5]، کناخت[6]، لینستر[7] و مانستر[8] و ۳2 شهرستان تشکیل‌شده است.

جغرافیا

مرکز ایرلند زمین پستی است که در آن تپه‌های کوچک، دره‌های پهناور، فلات‌ها و دریاچه‌ها قرار دارند. رودهای مهم ایرلند شانن9، شوئر10، برو11،ارن12 و بلندترین نقطه آن قله کارانتوهیل13، با ۱۰38 متر است. ایرلند آب‌وهوای معتدل و ملایم است و میزان بارندگی بالاست و از بیش از ۲۵۰۰ میلی‌متر در غرب و جنوب غرب تا ۷۵۰ میلی‌متر در شرق متغیر است.

شهر دوبلین مانند برخی دیگر از شهرهای ایرلند جدا از محدوده شهرستان، نوعی فرمانداری ویژه برای خود دارد و به‌صورت جدا از سایر بخش‌ها اداره می‌شود. شهرهای کرک 14 و گالوی15 و واترفورد16 نیز وضعیتی مشابه دارند

اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 11720
 بازدید امروز : 146
 کل بازدید : 602286
 بازدیدکنندگان آنلاين : 8
 زمان بازدید : 0.2188
تقویم
Copyright  © 2018 press.semnan.ac.ir.semnan.ac.ir . All rights reserved