يکشنبه ٣١ تير ١٣٩٧
رشته های مهندسی
د‌ياگرامهاي نيروي محوري برشي و ممان خمشي( چاپ دوم)

قیمت : 80,000  ریال

د‌ياگرامهاي نيروي محوري برشي و ممان خمشي (ويرايش و چاپ دوم)

تدوين: د‌كتر علي خيرالد‌ين

سال انتشار: 1392

مهندسی

پیشگفتار ویرایش دوم

یکی از مراحل مهم در طرح و محاسبه یک سازه، تعیین نیروهای داخلی در اعضا می‏باشد. در این راستا محاسبه مقادیر ماکزیمم و مینیمم نیروی محوری، برشی و لنگر خمشی از اهمیت خاصی برخوردار است. همچنین رسم دیاگرام‏های نیروی محوری، برشی و لنگر خمشی این امکان را به طراح می‏دهد که نحوه توزیع نیرو و رفتار سازه را شناسایی کرده و ابعاد را به‏گونه‏ای محاسبه نماید که طرح اقتصادی و بهینه باشد.

مجموعه حاضر که نحوه رسم دیاگرام‏ها را به روش‏های مختلف ارائه می‏دهد قابل استفاده برای کلیه دانشجویان مهندسی به خصوص مهندسی عمران، مکانیک، متالورژی و صنایع می‏باشد. در تدوین این کتاب که به عنوان مکمل دروس استاتیک و مقاومت مصالح به شمار می‏رود سعی شده مفاهیم به صورت ساده و به کمک مثال‏های متعدد مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

در فصل اول کتاب خواننده با مقدماتی از اعضای خمشی به‏ویژه تیرها آشنا می‏شود. فصل دوم به نحوه ترسیم دیاگرام‏های نیروی محوری اختصاص یافته است. در فصل سوم که مهمترین قسمت کتاب محسوب می‏شود روش‏های مختلف ترسیم دیاگرام‏های برشی و لنگر خمشی در تیرها مورد بحث و بررسی قرار می‏گیرد. فصل چهارم به محاسبه نیروی محوری، نیروی برشی و لنگر خمشی در اعضای منحنی شکل تخصیص داده شده است. محاسبه نیروی برشی و ممان خمشی تحت اثر بارهای متحرک موضوع فصل پنجم را تشکیل می‏دهد. در فصل ششم که آخرین فصل کتاب می‏باشد حدود 200 مساله حل نشده در سه سری آسان، متوسط و مشکل به همراه تمرینات حل شده کاربردی برای تیرهای ساده و طره‏ای شکل ارائه شده‏اند و در انتها منابع و ماخذی که در تهیه این مجموعه از آن‏ها استفاده گردیده ذکر شده‏اند.

در اینجا، از راهنمایی‏های استاد ارجمند جناب آقای مرتضی زاهدی عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران و همکاری اساتید دانشکده مهندسی عمران دانشگاه سمنان تشکر و قدردانی می‏نمایم.

همچنین از آقای مهندس حمیدرضا مولایی رئیس انتشارات دانشگاه سمنان که در جهت چاپ و انتشار سریع و مناسب کتاب همکاری داشته‏اند سپاسگزاری می‏شود.

در این فرصت، جا دارد از زحمات آقای پویان فخاریان دانشجوی کارشناسی ارشد سازه که در تهیه و صفحه‏آرایی ویرایش دوم کتاب تلاش نموده‏اند صمیمانه قدردانی نمایم.

در پایان از کلیه اساتید و دانشجویان محترم تقاضا می‏شود که نگارنده را از پیشنهادات و انتقادات خویش بی‏نصیب نسازند.

دکتر علی خیرالدین

زمستان 1391


 
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 190821
 بازدید امروز : 162
 کل بازدید : 606920
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0.1563
تقویم
Copyright  © 2018 press.semnan.ac.ir.semnan.ac.ir . All rights reserved